Zaloguj
Newsy | Telefony | Download | Fotki
Accenture otwiera biuro w Katowicach, zatrudni do 500 osób

Accenture otwiera swoje drugie biuro Delivery Center w Polsce. Obok Łodzi, gdzie firma obecna jest od 2005 roku, Katowice są kolejnym ośrodkiem świadczącym klientom kompleksowe usługi z zakresu technologii, w tym obsługi i rozwoju aplikacji oraz integracji systemów.

„Accenture Delivery Center for Technology” w Katowicach będzie tworzone przez zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów posiadających szerokie kompetencje w zakresie tradycyjnych i innowacyjnych technologii informatycznych. Zadaniem nowego biura „Delivery Center” będzie pomoc klientom we wdrażaniu cyfrowej zmiany w ich przedsiębiorstwach. Dzięki polskim specjalistom i dostępowi do globalnych zasobów Accenture oraz używając zaawansowanych narzędzi i metod zarządzania projektami, klienci Accenture Delivery Center w Polsce otrzymają unikalne wsparcie, niezbędne do przeprowadzenia cyfrowej transformacji.

- Na kolejną lokalizację dla Accenture Delivery Center w Polsce wybraliśmy Katowice, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów. Dostrzegamy w tym mieście potencjał i możliwości dla wzrostu naszej praktyki - powiedział Witold Rogowski, Dyrektor Zarządzający, Delivery Center. - ,i>Otwarcie nowego biura i stworzenie zespołu specjalistów z zakresu nowych technologii właśnie w Katowicach odzwierciedlają nasze silne zaangażowanie w proces doskonalenia usług dostarczanych lokalnym klientom. Naszym celem jest przekuwanie rozwiązań IT w ich sukces – dodał.

- Mamy świadomość jak duże znaczenie ma dla miasta Katowice przyciągnięcie kolejnej już prestiżowej marki, jaką jest Accenture. Inwestycja tej rangi wpływa znacząco zarówno na postrzeganie atrakcyjności inwestycyjnej Katowic w oczach innych inwestorów, jak i na postrzeganie potencjału miasta przez samych katowiczan oraz mieszkańców metropolii – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Accenture przywiduje, że Delivery Center w Katowicach do końca 2017 zatrudni 60 specjalistów, by docelowo do 2020 zatrudniać do 500 pracowników.

źródło: Accenture

Kan

Komentarze 1
it
ciekawe czy beda płacic tak samo słabo jak w lodzi.
   
Telix.pl 2017