Zaloguj
Newsy | Telefony | Download | Fotki
Sprzedaż smartfonów z podwójnymi aparatami wzrośnie w tym roku o 400proc.

Od pojawienia się na rynku pierwszego telefonu z podwójnym aparatem – LG Optimus 3D – minęło już sześć lat. rynek na tego typu urządzenia powoli się rozrastał, a w tym roku łączna sprzedaż smartfonów z dwoma głównymi aparatami wyniesie 300 mln urządzeń – to wzrost o 400% w porównaniu z 2016.


Wspomniany Optimus 3D wykorzystywał podwójny aparat w celu wykonywania trójwymiarowych zdjęć, podobnie jak wydany niedługo po nim HTC Evo 3D. Zaprezentowany w 2015 roku LG V10 oferował nawet podwójny obiektyw z przodu smartfona, jednak w przypadku jego następcy V20 takie rozwiązanie znalazło się już z tyłu. Po umieszczeniu podwójnego aparatu w iPhone 7 Plus smartfony typu „dual camera” zyskały zupełnie nową rzeszę fanów. Dzięki temu rynek na takie urządzenia znacznie się rozrośnie w tym roku, jak podaje firma Counterpoint w swym badaniu opublikowanym na portalu Korea Herald.

Głównym graczem na rynku telefonów z podwójnymi aparatami jest LG – należąca do koreańskiego giganta firma Innotek była odpowiedzialna za wyprodukowanie takiego podzespołu dla Optimusa 3D, wszystkich późniejszych smartfonów LG z dwoma głównymi aparatami (w tym nadchodzącego LG G6), a także iPhone'a 7 Plus. W ostatnim kwartale 2016 roku Innotek odnotował rekordowe zyski 103 mln USD, a dzięki premierze nowego flagowca LG ta liczba będzie jeszcze wyższa w pierwszych trzech miesiącach 2017.

Źródło: Korea Herald

Tomasz

Komentarze 1
MaPa
Huawei P9 taki jest do wygrania w konkursie , warto się bić o to ? na fejsie bank...
   
Telix.pl 2017